Hongkong, Makaó, Tajvan

Online jelentkezés lezárva

A Fehérvár Travel ezen körutazása a Távol-Kelet három, kínaiak lakta területét mutatja be. Hongkong és Makaó egy ideje Kínához tartozik, de mindkettő teljes körű autonómiát élvez, Tajvan pedig egy önálló, Dunántúl nagyságú sziget a Csendes-óceánban, több mint 100 km-re a kínai partoktól. Mindhárom terület az 1960-as évektől rendkívül gyors fejlődésen ment keresztül, Ázsia leggazdagabb vidékei közé tartoznak számtalan olyan nagyszerű turisztikai attrakcióval, melyeket az elmúlt évtizedekben hoztak létre. Mindezeket kiegészítik Makaón a portugál korból fennmaradt gyarmati emlékek, Hongkongban és Tajvanon pedig a gyönyörű természeti látnivalók. Nem véletlenül hívták úgy régen az európaiak Tajvan szigetét, hogy Ilha Formosa, azaz a szép sziget. Sokak szerint, ha valaki az igazi Kínát keresi, akkor azt elsősorban Tajvanon találja meg. Bizonyos hagyományok, népi vallások itt sokkal inkább fennmaradtak, mint a kommunista Kínában.

1. nap:

A délutáni órákban elutazás Budapestről egyszeri átszállással Hongkongba.

2. nap: Hongkong

Érkezés a mesterséges szigetre épült szupermodern hongkongi repülőtérre a délutáni órákban (helyi idő szerint).
Transzfer a Hongkong szárazföldi részén található Kowloonba, ahol elfoglaljuk szállodai szobáinkat (3 éj). A szálloda a fő üzletutca, a Nathan Road mentén található. Az este során lehetőség ismerkedni a közelben levő híres Temple utcai éjszakai piaccal.

3. nap: Hongkong

Hongkong 1997-ig brit gyarmat volt, azóta Kínához tartozik, de 2047-ig az államközi szerződések alapján független, demokratikus városállam. Ez a gyönyörű fekvésű terület egyfajta keveréke a brit gyarmati világnak és a kínai kultúrának, egyúttal Ázsia egyik legforgalmasabb üzleti központja.
Ezen a napon egy 7-8 órás autóbuszos és gyalogos városnézésen vesz részt a csoport, melynek során látunk a brit gyarmati korban épült történelmi épületeket is, mint például a Szent János-katedrális és az egykori Központi Rendőrkapitányság. A városnézés fénypontját a városállam fölé magasodó 552 méter magas Viktória-csúcs jelenti, ahova a „Peak Tram” elnevezésű siklóval jut fel a csoport. Fentről a panoráma tiszta időben egy életre szóló élményt jelent. Ami különösen magával ragadó a táj szépsége mellett, az a számtalan felhőkarcoló látványa. Hongkongban több mint 1300 db 100 méternél magasabb toronyház található, sehol máshol nincs ennyi a világon.
Délután fotószünetet tartunk a Viktória öböl partján, majd Hongkong egyik legszebb látnivalójával ismerkedünk: a Nan Lian kínai kert és a szomszédos Chi Lin kolostor együttese nagyszerű bepillantást nyújt a hagyományos kínai építészetbe.
Fakultatív program: esti panoráma hajókirándulás Hongkongban
Kétórás panoráma hajókirándulás Hongkongban, a szárazföld és Hongkong szigete közti tengeröbölben. A hajóról megcsodálható Hongkong nagyszerű építészete, a felhőkarcolók erdeje, a kivilágított város.
Erre az időszakra esik a „Fények szimfóniája” nevű fény- és lézershow. Hongkong felhőkarcolói minden este 10 percen keresztül egy egyedülálló fényjátékot „adnak” egy kellemes háttérzenére.
A fakultatív program ára: 34.900 Ft – büfévacsorával.

4. nap: Makaó

Egész napos kirándulás az egykori portugál gyarmatra, Makaóba, mely Hongkonghoz hasonlóan Kínához tartozik, de szintén különleges jogokkal bír. Itt 2049-ig tartható fenn a kapitalista, demokratikus államszervezet.
A két városállamot egy 55 km-es híd köti össze 2018 óta. Odafelé gyorshajóval megyünk (a menetidő kb. 1 óra), visszafelé pedig a hídon, mely a modern technika egyik csodája.
A megérkezés után autóbuszos és gyalogos városnézés következik (Szent Pál-templom romjai, Szent Domonkos-templom, Senado tér stb.). A portugál gyarmati korból fennmaradt óváros része az UNESCO világörökségnek. A városnézés végén felmegyünk gyorslifttel a 338 méter magas Makaó-toronyba, ahonnan fantasztikus panoráma nyílik a városállamra és a környező kínai területekre. Külön élményt jelent itt tanulmányozni a bungee jumping ugrókat (több mint 200 méteres mélységbe ugranak alá).
Makaó egy ideje a szerencsejátékok ázsiai fővárosa, kaszinóinak bevétele a 2000-es évek eleje óta meghaladja a Las Vegas-i kaszinók bevételét is. Délután lehetőség lesz a legnagyobb kaszinókomplexum, a „The Venetian Macao” megtekintésére, ahol a kaszinó mellett számos üzlet, étterem és kávézó található. A hatalmas épületegyüttes egyes részletei az olaszországi Velencére emlékeztetnek.

5. nap: Lantau szigete, Tajvan, Tajpej

Hongkong városállamhoz több mint 200 sziget tartozik, közülük a legnagyobb Lantau szigete, melyet híd köt össze a szárazfölddel. A nyüzsgő Hongkong városhoz képest Lantau a béke szigete, gyönyörű hegyvidéki tájak, szubtrópusi növényzet jellemzik. A kirándulás során kabinos felvonóval megyünk fel Ngong Ping faluba, a sziget turista központjába. Itt az éttermek, szuvenír boltok mellett sokféle szórakozási lehetőség és látnivaló található. A legjelentősebbek egyrészt a gyönyörű Po Lin buddhista kolostor, másrészt pedig egy hatalmas, 34 méter magas Buddha szobor, mely állítólag a világ második legnagyobb bronzból készült kültéri ülő Buddhája. A szobor mellől pazar kilátás nyílik Lantau szigetére.
Délután transzfer a repülőtérre, elutazás Hongkongból közvetlen repülőjárattal Tajvan fővárosába, Tajpejbe. Szállás Tajpejben (2 éj).

6. nap: Tajpej

Egész napos városnézés a szép fekvésű, hegyekkel körülhatárolt tajvani fővárosban. A délelőtt nagy részét a Nemzeti Palota Múzeumban töltjük, mely Ázsia egyik leggazdagabb múzeuma, itt őrzik az egykori kínai császárok felbecsülhetetlen értékű műkincs gyűjteményét. Kötelező látnivaló ez mindenkinek, aki érdeklődik a kelet-ázsiai művészetek iránt. Ezt követően a tajvani gazdasági csodát hirdető „Taipei 101” nevű felhőkarcolóhoz utazunk, mely a 2000-es évek elején a világ legmagasabb toronyháza volt. Különleges, bambusznádhoz hasonló alakja jól látszik a város szinte minden részéből. A bambusz Tajvan egyik legjellemzőbb növénye, a kínai világban a hosszú élet jelképe. Az 508 méter magas épület 382 méter magasan lévő kilátóteraszáról lélegzetelállító panoráma nyílik az egész városra, a környező hegyekre, de tiszta időben az óceán is látszik.
Délután megnézzük a látványos Csang Kaj-sek emlékcsarnokot és múzeumot, mely egy szép parkban található. Itt épült meg a Tajvani Nemzeti Színház és a Nemzeti Koncertterem is. Csang Kaj-sek Kína első számú vezetője volt az 1949-es kommunista hatalomátvételig, ezután követőivel Tajvanra menekült, és 1975-ben bekövetkezett haláláig Tajvan diktatórikus módszerekkel kormányzó elnöke volt. Az ő uralma alatt indult Tajvan szigete rendkívül gyors gazdasági fejlődésnek.
Az autóbuszos városnézés vége felé még meglátogatjuk a Longshan-templomot is, mely az egyik legszebb, legművészibb templom Tajpejben.

7. nap: Yehliu Geopark, Jiufen (az aranyásók városa), út az óceán felett, Hualien

Délelőtt Tajpej környékének legérdekesebb látnivalóival ismerkedünk. Először a Yehliu Geoparkba utazunk, mely tulajdonképpen egy óceánba nyúló keskeny félszigetet foglal el. A park egészen különleges sziklaformációi kiváló fotótémát jelentenek a turistáknak. Egyes szikláknak nevet is adtak, láthatunk majd „gyertyákat”, „gombákat”, „mesecipőt”, „méhsejtet” stb., de a legismertebb szikla a „királynő feje”, mely a híres ókori egyiptomi királyné, Nefertiti mellszobrára emlékeztet.
A következő programunk az egykori aranyásó város, Jiufen. A hegyoldalba épült település pazar fekvésével, ódon házaival, hangulatos utcáival, teaházaival, éttermeivel, számtalan kis boltjával a tajpejiek kedvenc kirándulóhelye. A városka több pontjáról nagyszerű panoráma nyílik az észak-tajvani partvidékre.
Délután továbbutazunk Tajvan keleti részének legnagyobb városába, Hualienbe. Tajvannak ezen a részén a hatalmas hegyek az óceánig érnek, az utat általában a sziklába vájták, itt-ott több száz méter magasan. A táj végig gyönyörű. Természetesen az utazás során egy-két fotószünetet is beiktat majd idegenvezetőnk.
Szállás Hualienben (2 éj).

8. nap: Taroko-szurdok

Az egész napot a Taroko-szurdokban töltjük, mely Tajvan elsőszámú természeti látnivalója, nemrég egy internetes szavazáson beválasztották Ázsia 7 természeti csodája közé. A Liwu folyó vájta ki ezt a közel 20 km hosszú szurdokot, mely több száz méter mély, de van olyan hely, ahol csak pár méter széles. A táj végig gyönyörű, vadregényes; jellemző, hogy a Taroko Nemzeti Park területén a legmagasabb hegycsúcs 3700 méter magas. A nap során lehetőség lesz kisebb túrázásokra (csodálatos környezetben), látunk majd szép szentélyeket, felkeresünk kilátópontokat és megnézünk egy kis kiállítást a helyi bennszülöttek életéről. A turisztikai infrastruktúra a Nemzeti Park területén egészen jó.

9. nap: Taroko-szurdok, átkelés a Központi Hegyláncon, Cingjing Skywalk, Sun Moon-tó (Wenwu-templom)

Elindulás után még lesz idő egy kis gyönyörködésre a szurdokban, miközben azt nyugat felé elhagyva átkelünk a Központi Hegyláncon egy szép hegyi országúton, melynek legmagasabb pontja 3200 méter körül van. Útközben lesz egy-két fotószünet, például az állítólag 3000 éves Bilu szent fánál. Hosszabb pihenőt tartunk majd a 2017-ben átadott Cingjing Skywalknál. A fák fölé épített, 1200 méter hosszú turistaút mozgássérültek számára is járható, gyönyörű panoráma nyílik innen a környező hegyvilágra.
A délutáni órákban érkezünk meg Tajvan középső részének turisztikai központjába, a különleges alakú Sun Moon-tóhoz (Nap Hold-tó). A gyönyörű fekvésű tavat minden oldalról hegyek veszik körül, körülötte számos szálloda és nevezetesség található. Ezek közül az egyik leglátványosabb a tó fölé emelkedő Wenwu-templom. A templom megtekintése után utazás a szállodába, mely az egyik tóparti üdülőhelyen található (1 éj).

10. nap: Sun Moon-tó (Cien pagoda, sétahajózás, Szent Szerzetes szentélye), Yoshan teamúzeum, Tainan (Chimei múzeum)

Délelőtt először lehetőség a Cien pagoda felkeresésére, amelyet Csang Kaj-sek építtetett az édesanyja tiszteletére. Már a pagoda első szintjéről is nagyszerű kilátás nyílik a tóra, a tó menti üdülőhelyekre és a környező hegyekre. Ezt követően egy rövid hajókirándulást teszünk a tavon, majd a Szent Szerzetes szentélyét nézzük meg.
A késő délelőtti órákban továbbutazunk délnyugati irányba. Útközben megnézzük a Yoshan teamúzeumot, ahol a látogatáshoz egy kis bemutató és teakóstoló is tartozik.
Délután a Tainan melletti Chimei múzeumot keressük fel. Egy gyönyörű parkban áll a 2014-ben átadott neoklasszicista stílusú épületegyüttes, a benne lévő múzeum sokak szerint az egyik legkiválóbb Kelet-Ázsiában. A nem túl nagy, de nagyon látványos formában bemutatott gyűjtemények a következő témák szerint vannak felosztva: történelmi fegyverek, hangszerek, Földünk állatvilága, európai festészet és szobrászat.
Szállás Tainanban (1 éj).

11. nap: Tainan (Anping), Fo Guang Shan kolostor és Buddha Emlékközpont, szuperexpressz Tajpejbe

Tainan volt Tajvan régi fővárosa és első jelentősebb települése. Kínából áttelepülők alapították, majd az 1600-as években a hollandok gyarmatosították. Tajvan szigetén sehol máshol nincs annyi történelmi emlék, mint ebben a városban. Mindamellett a mai belvárosban a látnivalók nem annyira különlegesek, így azt programunk nem érinti.
Délelőtt Tainan régi negyedével, Anpinggal ismerkedünk. Megnézzük a hollandok által épített erődöt (Fort Zeelandia) és annak múzeumát, majd egy gazdag angol kereskedőnek a házát. A házhoz tartozó egykori raktárépület különlegessége, hogy egy hatalmas fának a gyökerei gyakorlatilag teljesen benőtték a házat.
Ezt követően még marad egy kis szabadidő vásárlásra, nézelődésre a Yanping utcában. Ez a nagyon keskeny, sikátorszerű, árusokkal teli sétálóutca állítólag Tajvan legrégibb utcája.
Délután a közeli Fo Guang Shan Buddha Emlékközpont megtekintésével búcsúzunk Tajvantól. Az utóbbi évtizedekben épült pompás épületegyütteshez tartozik többek között nyolc pagoda, egy óriási Buddha szobor kilátóterasszal, egy plázaszerű bevásárlóközpont stb. A komplexumban érdekes múzeumok, gyönyörű szentélyek, rangos művészeti alkotások is találhatóak. A legszebb szentélyben őrzik a buddhizmus egyik legértékesebb ereklyéjét, Buddha fogát.
Az épületegyüttes meglátogatása után autóbuszos transzfer a vasútállomásra, elutazás az egyes szakaszokon 300 km/órás sebességgel száguldó szuperexpresszel a tajpeji repülőtérre, ahonnan késő este egyszeri átszállással utazunk Budapestre.

12. nap:

Érkezés a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre a kora délutáni órákban.

6. éve a Fehérvár Travel kínálatában